Kandidatenlijst

  1. Lies Spruit
  2. Arie Willem Bijl
  3. Joop Lammerts van Bueren
  4. Martin Wiegertjes
  5. Johanna Haanstra
  6. Rob Beuse
  7. Ersan Taskin
  8. Henk van der Linden
  9. Joost van den Donk
  10. Antoon Koekebakker


Lijsttrekker: Lies Spruit

Verkiezingsuitslag

Partij Stemmen Procent Zetels
VVD 13018 28,2 12
PvdA 9374 20,8 9
D66 5204 11,5 5
GroenLinks 4907 10,9 4
Almere Partij 3124 6,9 3
CDA 3948 8,8 3
AOV/UNIE55+ 1667 3,7 1
GPV/RPF/SGP 1319 2,9 1
Stadspartij Almere 1826 4 1
DNEP 504 1,1 0
PMP 253 0,6 0
Bijzonderheden
Verkiezingsdatum 4 maart 1998
Opkomstpercentage 50,8 %
Kiesdeler 1158
Voorkeursdrempel 290
Aantal stemmen 45144
Aantal zetels 39

Samenstelling van het bestuur 1998 – 2002

Functie Naam
Burgemeester Ouwerkerk, H.G.
Wethouder Bemmel, C.W.J. van (VVD)
Wethouder Bijl, A.W.  (PvdA)
Wethouder Faber, W.G.  (CDA)
Wethouder Halbesma, D.  (VVD)
Wethouder Hoogenhuizen-Verploegh, P.M. van (VVD)
Wethouder Lammerts van Bueren, R.J.B.  (PvdA)
Wethouder Ling, R.M.M. van (GroenLinks)
Wethouder Smeeman, H.J.A.M. (VVD)
Wethouder Spruit, A.W.M.  (PvdA)
Wethouder Velsink-de Vrij, M.  (VVD)
Gemeentesecretaris Caminada, I.W.L.A.
Raadslid Aalderen, M.R. van (VVD)
Raadslid Adahchour, L.  (GroenLinks)
Raadslid Amsing, C.P.  (D66)
Raadslid Beuse, R.J.  (PvdA)
Raadslid Bijl, A.W.  (PvdA)
Raadslid Bliek-de Jong, A.E.  (VVD)
Raadslid Boer, W.F.  (D66)
Raadslid Boom, M.  (D66)
Raadslid Boone, J.H.  (D66)
Raadslid Boutkan, W.  (VVD)
Raadslid Brink, R.J. van den (Almere Partij)
Raadslid Cranendonk, J.C.  (VVD)
Raadslid Donk, J.J.T.M. van den (PvdA)
Raadslid Faber, W.G. (CDA)
Raadslid Fokkens-Groeneveld, T. (CDA)
Raadslid Fonhof, B. (Almere Partij)
Raadslid Haanstra, J. (PvdA)
Raadslid Halbesma, D. (VVD)
Raadslid Hoogenhuizen-Verploegh, P.M. van (VVD)
Raadslid Hoving, J.R.  (GPV/RPF/SGP)
Raadslid Jonge, N.E. de (Almere Partij)
Raadslid Josselin, G.A.A. de (VVD)
Raadslid Knop-van Oers, J.  (Stadspartij Almere)
Raadslid Korporaal, C.D.  (VVD)
Raadslid Kroes, L.T. (Stadspartij Almere)
Raadslid Lammerts van Bueren, R.J.B. (PvdA)
Raadslid Linden, H.A. van der (PvdA)
Raadslid Oogen-Visser, S. van (D66)
Raadslid Pet, R.  (GroenLinks)
Raadslid Pot, C. (AOV/UNIE55+)
Raadslid Rooden, R.G. (VVD)
Raadslid Sinke, M. (VVD)
Raadslid Steunenberg, B. (CDA)
Raadslid Taskin, E. (PvdA)
Raadslid Veldhuis, A.B. (D66)
Raadslid Verduin-Buitink, M.M. (VVD)
Raadslid Visser-van de Weele, H.M. (GroenLinks)
Raadslid Wiegertjes, M.W. (PvdA)
Raadslid Woudenberg, W.C. (D66)

4.      Landelijk beeld*

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 4 maart waren onder andere de grote winst van Leefbaar Utrecht (Henk Westbroek) en Leefbaar Hilversum (Jan Nagel i) opvallend. Extreem-rechts werd nagenoeg weggevaagd. Voor regeringspartijen PvdA en VVD verliepen de raadsverkiezingen goed, maar D66 verloor daarentegen fors.

Het CDA behield de meeste raadszetels, maar landelijk gezien was er geen reden voor groot optimisme over het electorale herstel.

*Parlement en Politiek, een initiatief van het Documentatiecentrum van de Universiteit Leiden


Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPrint this page